Kdo je JK-Eltra

JK Eltra je soukromá česká společnost, která byla založena v roce 1991. Společnost založil Jan Kyprý, který začal vyrábět transformátory již v roce 1979 pod hlavičkou jiné společnosti. Dnes se JK Eltra nachází v Pokorného 83, Heřmanův Městec, Pardubický, 53803.

Co dělají

JK Eltra se specializuje na výrobu a převíjení toroidních transformátorů a autotransformátorů. Vyrábějí a vyvíjejí transformátory od 10 VA do přibližně 3000 VA a ještě více v závislosti na možnostech.

Hlavní produktovou řadu tvoří:

  • Toroidní transformátory: Tyto transformátory mají svůj magnetický tok soustředěný do kruhu, odtud název. Nabízejí několik výhod oproti konvenčním transformátorům EI nebo M, což pozitivně ovlivňuje kvalitu zařízení, ve kterých jsou použity.
  • Autotransformátory: JK Eltra také vyrábí bezpečnostní autotransformátory.

Toroidní transformátory JK Eltra byly testovány a schváleny Elektrotechnickým zkušebním ústavem (EZÚ) v Praze a znovu testovány v roce 2011 ve VOP-026 Šternberk. Splňují normy ČSN EN 61558-2-6 pro bezpečnostní ochranné transformátory a ČSN EN 61558-2-4 pro oddělovací ochranné transformátory. Jejich bezpečnostní autotransformátory byly také testovány a schváleny ve VOP-026 Šternberk.

Kromě své standardní produktové řady nabízí JK Eltra vlastní transformátory atypických rozměrů dle požadavků zákazníka. Spolupracují s výrobci vinutých jader THERMA FM a LIBERTY TECHNOTRON při návrhu nových jader.

JK Eltra se zavázala zvyšovat kvalitu svých transformátorů a uspokojovat zákazníky širokou nabídkou.

Další informace

JK Eltra je schopna dodávat transformátor na zakázku v krátkých lhůtách. Dále navíjí cívky, tlumivky a převíjí toroidní i EI transformátory. Specializují se na výrobu transformátorů a jejich opravy, zejména na toroidní trafa, dále převíjí EI trafa a vinutí cívek a tlumivek.

Společnost byla založena v roce 1995 a její základní kapitál činí 100 000 CZK. Její IČ je 63218941 a DIČ je CZ63218941.

Závěrem, JK Eltra to je výroba a servis: toroidní transformátory (ochranné, výstupní, třífázové, autotransformátory, …),  toroidní transformátory dle specifikace zákazníka, včetně oprav, kusová a hromadná výroba.